O firmě

SPOLEČNOST MORACELL S.R.O. BYLA ZALOŽENA V ROCE 2000.

Se svými výrobky pod obchodní značkou BIG SOFT se začala stále více prosazovat nejen na českém trhu, ale i v zahraničí – především na Slovensku, v Německu, Rakousku, Bulharsku a Pobaltských zemích.

V listopadu 2005 zničil pronajaté prostory včetně výrobních linek rozsáhlý požár. Po něm se společnost přestěhovala do skladů v Pohořelicích a pokračovala výhradně ve velkoobchodní činnosti.

Na konci roku 2008 se vedení společnosti rozhodlo vykoupit vhodné pozemky a postavit vlastní sklady v Žabčicích. Již v následujícím roce dokončila ve 3 hektarovém areálu v Žabčicích na ulici Průmyslová stavbu prvního skladu a zároveň i sídla společnosti.

“ÚSPĚŠNÝ VÝROBCE ŠIROKÉHO SORTIMENTU VÝROBKŮ PRO OSOBNÍ HYGIENU A DOMÁCNOST.”

V roce 2010 byla zkolaudována nová výrobní hala.

V květnu 2011 byla v hale instalována automatická linka na výrobu toaletních papírů a kuchyňských utěrek, nejmodernější v ČR. Od toho okamžiku se společnost MORACELL stala největším výrobcem tohoto zboží v celé České republice.

V posledních letech její tržby překračují 25 milionů EUR, z toho domácí trh činí 80 % a export 20 %. 75 % obratu tvoří vlastní výrobky. Podíl vlastních značek Big Soft a Fine&Soft na celkovém prodeji výrobků představuje 55 %.

V roce 2016 společnost zahájila další rozšíření skladů na rozloze cca 50 tis. m2.

V rozvoji společnosti se nejvýznamnějším rokem v historii stal rok 2018:

Celková plocha areálu činí 50 tis. m2.
Zastavěná plocha – budovy činí 15 tis. m2.
Počet zaměstnanců k 12/2018 činil cca 80.
Provoz dvou technologicky identických výrobních linek na produkci toaletního papíru a kuchyňských utěrek.
Skladová kapacita 20.000 paletových míst