Výroba a obchod

 

Rok 2018 byl poznamenaný enormním nárůstem cen celulózy, což znamenalo nárůst cen základní vstupní suroviny pro výrobu ve výši okolo 10 %. Další negativní vliv do ceny výroby přinesla situace na trhu práce, kdy jsme byli stejně jako většina výrobních společností, nuceni navýšit mzdovou úroveň zejména ve výrobních pozicích.

Z důvodu naplněných výrobních kapacit se společnost v roce 2018 zaměřila na zakázky s vyšší přidanou hodnotou, které byly schopné pokrýt extrémně vysokou cenu výrobních nákladů.

Důležitou součástí dosaženého obratu tvořily výrobky a zboží sezónního charakteru s grafickou tématikou konkrétního ročního období. Tato marketingová strategie a inovace se ukázala jako velice úspěšná s vyšší přidanou hodnotou. V současné době jsme tak schopni našim odběratelům nabídnout výrobky s motivy ročních období a svátků, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce.

 

V roce 2018 společnost realizovala obchodní obrat ve výši 650 mil. Kč.
 

Nejvýznamnějšími zákazníky na tuzemském trhu byly v roce 2018 nadále nadnárodní obchodní řetězce a „nezávislé“ velkoobchodní sítě. Z hlediska exportu patřily k nejvýznamnějším zemím, z hlediska distribuce našich produktů - Slovensko, Nizozemí, Bělorusko, Německo, Polsko, Estonsko a Rakousko.

 

Důležitým rozhodnutím v rámci výrobního procesu byl přechod na zpracování jumbo kotoučů s menší univerzálnější šířkou. Tím mohlo dojít k rozšíření počtu dodavatelů a využití konkurenčního prostředí pro optimalizaci vstupů a celkovému snížení ceny hlavní výrobní suroviny.

 

Za rok 2018 bylo vyrobeno 10,6 tisíc tun vlastních výrobků, z toho 8,2 tisíc tun toaletních papírů a 2,4 tisíc tun kuchyňských utěrek. Prodáno bylo 12,5 tisíc tun „papírových“ produktů.

 

 

Výrobní program společnosti Moracell

 

  • Společnost MORACELL s.r.o. je momentálně největším výrobcem papírové hygieny v České republice.
  • Portfolio našich výrobků je velmi široké a zahrnuje prakticky kompletní sortiment papírové hygieny, toaletní papíry, kuchyňské utěrky, papírové ubrousky, papírové kapesníčky, kosmetické ubrousky, atd.
  • Největší část naší produkce realizujeme v oblasti toaletních papírů a kuchyňských utěrek, pro naše obchodní partnery.
  • Námi vyráběné produkty papírové hygieny jsou z velmi kvalitní 100 % celulózy.
  • V lednu letošního roku jsme spustili již druhou, nejmodernější, hi-tech linku na výrobu toaletních papírů a kuchyňských utěrek.
  • Výrobní kapacita společnosti MORACELL se pohybuje na úrovni cca. 20 tis. palet/měsíčně.
  • K dispozici máme skladovací kapacitu cca. 20 tis. paletových míst. Rovněž máme i samostatný sklad jumbo kotoučů.
  • Jsme držiteli mnoha certifikátů, jako například – BRC, PEFC, FSC, ISO, atd.
  • Převážnou část naší produkce, cca. 75 – 80 %, realizujeme v České republice.
  • Jsme i proexportně orientována společnost. Momentálně naše zboží exportujeme do zhruba 10 zemí Evropy.